WILENS

 • Kontaktní čočky
 • Protetické a barevné čočky
 • Roztoky a doplňky
 • Aplikační střediska
 • Veterinární čočky
 • Pro odborníky - katalogové listy a formuláře
 • Zakázkové výrobky
 • Dotazník - hodnocení výrobků
 • Smluvní výroba - čisté prostory
 • Soutěž

  • Wilens soutěž

   Podmínky soutěže

   Sbírejte kupóny, které najdete v roztoku Optosoak, All Clean Soft, GP Multi, barevných kontaktních čočkách IRIS, měsíčních čočkách Bio-Optic a měsíčních čočkách D55.

    

  Aktuality

  Zakázkové výrobky

  Naše firma dokáže vyrobit různé typy jedinečných čoček přesně podle přání zákazníka. Všechny takovéto výrobky však spadají do kategorie "Individuálně zhotovený zdravotnický prostředek" a jejich objednávání, prodej i distribuce se řídí Zákonem o zdravotnických prostředcích č. 268/2014 Sb.

   

  1) ChromaGen systém korekce pro zlepšení barevného vidění a poruch čtení

  Barevné filtry ChromaGen představují účinnou pomůcku pro osoby trpící poruchou barvocitu a dyslexií. Jedná se o systém kontaktních čoček nebo brýlových skel poprvé zavedený ve Velké Británii v roce 1996. Přestože nejde o univerzální metodu, velké procento nositelů udává zlepšení při rozlišování barev nebo textu. Mnohým z nich užívání čoček ChromaGen poskytuje nový rozměr vnímání světa nebo možnost vykonávat zvolené povolání. Nyní je systém ChromaGen dosažitelný i u nás.

  Více info o čočkách Chromagen ZDE

   

  2) Protetické čočky

  Protetické (kosmetické) čočky se používají na různě poškozené oči buď vidoucí, nebo slepé. Pomocí protetických čoček je možné úspěšně řešit leukom, kolobom duhovky, aniridii, silný strabismus a další vady. Protetická čočka je vždy částečnou, nikoli dokonalou náhradou vlastní duhovky. Hlavní problém spočívá v tom, že protetická čočka má barevnou vrstvu na vnější straně oka, zatímco přirozená duhovka je uvnitř oka. Přes tento rozdíl lze s protetickou čočkou dosáhnout velmi dobrého efektu, takže při běžné kontaktní vzdálenosti je vada oka málo patrná či vůbec ne.

  Více info o protetických čočkách ZDE

   

  3) Duhovkový implantát

  Hydrogelový duhovkový implantát „Noviris“ je měkká neprůsvitná membrána, která slouží k náhradě poškozené nebo chybějící duhovky. Je určena k implantaci do pouzdra čočky. Hydrogelový duhovkový implantát je zdravotní prostředek, který je vyráběn na zakázku.

  Duhovkový implantát je vyroben z dlouhodobě osvědčeného biokompatibilního materiálu a barva se strukturou duhovky jsou ručně přizpůsobeny každému pacientovi.

  Náhrada duhovky implantací do pouzdra čočky je možno provést v případě:

  1) totální jedno- i oboustranné absence duhovky při zachovalé čočce a závěsném aparátu čočky

  2) (sub)totální absence duhovky i čočky

  3) plegické zornice v mydriáze při zachovalé (zkalené) čočce a relativně zachovalém závěsném aparátu (zkalené) čočky

  4) pro okluzní zornice z důvodu funkční nebo kosmetické indikace v kombinaci s operací katarakty

   

  Informační leták k duhovkovému implantátu je k nahlédnutí ZDE


  Pokud byste měli zájem o některou z těchto čoček, pošlete nám prosím e-mail na adresu info@wilens.cz a my Vám poskytneme všechny potřebné informace ohledně realizace Vašeho přání.

  Duhovkový implantát v praxi.

  Fotografie před a po operaci.

  Před a po operaci.jpg

   

  4) Orbitální implantát

  Hydrogelový orbitální implantát (HOI) je měkká elastická polokoule s okénky, která slouží WILENS_HOI_3D.jpgk náhradě chybějící oční koule. Je určena k implantaci do oční dutiny pod spojivku. Hydrogelový orbitální implantát je zdravotní prostředek, který je vyráběn na zakázku.

  Náhrada oční koule v případě:

  1) primární enukleace očního bulbu z kosmetických důvodů po traumatu

  2) bolestivého slepého oka

  3) tumoru

   

  Tento orbitální implantát byl od 1.4.2017 zařazen do úhradového ceníku VZP jako "Implantát umělý bulbus hydrogelový, individuálně zhotovený" pod kódem 0130218

   

  Informační leták k orbitálnímu implantátu je k nahlédnutí ZDE