WILENS

 • Kontaktní čočky čiré
 • Barevné čočky
 • Protetické čočky
 • Roztoky a doplňky
 • Aplikační střediska
 • Veterinární čočky
 • Pro odborníky
 • Zakázkové výrobky
 • Dotazník - hodnocení výrobků
 • Smluvní výroba - čisté prostory
 • Volné pracovní pozice
 • Soutěž

  • Wilens soutěž

   Podmínky soutěže

   Sbírejte kupóny, které najdete v roztoku Optosoak, All Clean Soft, GP Multi, barevných kontaktních čočkách IRIS, měsíčních čočkách Bio-Optic a měsíčních čočkách D55.

    

  Aktuality

  Protetické čočky

  Protetické (kosmetické) čočky se používají na různě poškozené oči buď vidoucí, nebo slepé. Pomocí protetických čoček je možné úspěšně řešit leukom, kolobom duhovky, aniridii, silný strabismus a další vady. Protetická čočka je vždy částečnou, nikoli dokonalou náhradou vlastní duhovky. Hlavní problém spočívá v tom, že protetická čočka má barevnou vrstvu na vnější straně oka, zatímco přirozená duhovka je uvnitř oka. Přes tento rozdíl lze s protetickou čočkou dosáhnout velmi dobrého efektu, takže při běžné kontaktní vzdálenosti je vada oka málo patrná či vůbec ne.

  Protetické čočky se vyrábějí z čirých čoček za pomoci speciálních barev. Kresba má různou podobu: - pouze černá zornice - duhovka s čirým středem - duhovka s černou zornicí.

  Protetické čočky jsou zhotovovány individuálně podle potřeb pacienta. Vždy je nutná dobrá součinnost s kontaktologem, který zodpovídá za výběr vhodné čiré čočky. Tuto čočku pak naše firma obarví podle zaslaného vzoru, nejlépe však podle zdravého oka při osobní návštěvě.

  V případě potřeby Vám doporučíme zkušené kontaktology, kteří mají s protetickými čočkami bohaté zkušenosti.

  Kontakt: info@wilens.cz

   

  Co je potřeba udělat pro získání protetické čočky - informace pro klienta


  1)      Zajít za očním specialistou – oftalmologem nebo optometristou

  Oční specialista Vám změří a vyšetří oko a vybere vhodnou čirou kontaktní čočku. Rovněž Vás naučí, jak s čočkou zacházet – nasazovat, vyjímat a seznámí Vás s její údržbou. Poté zašle výrobci objednávku, podle které se čočka vyrobí.

  2)      Výroba čočky

  Čočku lze zhotovit podle předlohy z fotografie. Pokud se rozhodnete pro tento postup, je třeba klasická barevná fotografie obou očí v měřítku cca 1:1. Před zrcadlem je nutno zkontrolovat shodu barvy na fotografii s barvou oka.

  Mnohem lepší výsledek barevné shody lze dosáhnout při osobní návštěvě. Výrobce má k dispozici celou řadu barevných čoček, které Vám může vyzkoušet přímo na oku. Vybere se nejvhodnější barevný odstín a čočka se případně doplní o strukturu duhovky a panenku. Zkoušení a výroba protetické čočky zabere přibližně polovinu dne. Hotovou čočku si ještě na místě vyzkoušíte a výrobce ji po zabalení a sterilizaci zašle Vašemu očnímu specialistovi.

   

  Další užitečné informace ohledně protetických čoček můžete nalézt na stránce http://www.zivotbezoka.cz/

  Seznam aplikačních středisek, s kterými spolupracujeme v České republice, naleznete ZDE. Nejvíce zkušeností s aplikacemi protetických čoček má pan MUDr. Filip Beránek z FN Motol v Praze.

  Seznam aplikačních středisek, s kterými spolupracujeme na Slovensku, naleznete ZDE. Nejvíce zkušeností s aplikacemi protetických čoček má paní MUDr. Angelika De Rossi - Jelšová z Polikliniky Karlova Ves v Bratislavě.

   

  3 protet čočky.jpg

  Protetické čočky v praxi

  Na následujích fotografiích můžete posoudit efekt protetické čočky.

  Kosmetická čočka

  1-4.jpg

   

  Stenopeická čočka

  2-3.jpg