WILENS

  • Měkké kontaktní čočky
  • Soustružené čočky EYEART
  • Protetické a barevné čočky
  • Roztoky a doplňky
  • Aplikační střediska
  • Veterinární čočky
  • Pro odborníky - katalogové listy
  • Pro odborníky - objednávkové formuláře
  • Zakázkové výrobky - implantáty
  • Dotazník - hodnocení výrobků
  • Soutěž

    • Wilens soutěž


      Sbírejte čárové kódy z roztoku Optosoak Plus.

       

    Aktuality

    Protetické a barevné čočky

    Protetické a individuálně zabarvené čočky

    Protetické (kosmetické) čočky se používají na různě poškozené oči buď vidoucí, nebo slepé. Pomocí protetických čoček je možné úspěšně řešit leukom, kolobom duhovky, aniridii, silný strabismus a další vady. Protetická čočka je vždy částečnou, nikoli dokonalou náhradou vlastní duhovky. Hlavní problém spočívá v tom, že protetická čočka má barevnou vrstvu na vnější straně oka, zatímco přirozená duhovka je uvnitř oka. Přes tento rozdíl lze s protetickou čočkou dosáhnout velmi dobrého efektu, takže při běžné kontaktní vzdálenosti je vada oka málo patrná či zcela neznatelná.

    Protetické čočky se vyrábějí z čirých čoček za pomoci speciálních barev. Kresba má různou podobu: - pouze černá zornice - duhovka s čirým středem - duhovka s černou zornicí.

    Protetické čočky jsou zhotovovány individuálně podle potřeb pacienta. Vždy je nutná dobrá součinnost s kontaktologem, který zodpovídá za výběr vhodné čiré čočky. Tuto čočku pak naše firma obarví podle zaslaného vzoru, nejlépe však podle zdravého oka při osobní návštěvě.

    V případě potřeby Vám doporučíme zkušené kontaktology, kteří mají s protetickými čočkami bohaté zkušenosti.

    Kontakt: info@wilens.cz

     

    Námi nabízené kontaktní čočky by se daly rozdělit do dvou základních kategorií:

    1) Kontaktní čočky pro dyslexii a barvoslepost

    Barevné filtry představují účinnou pomůcku pro osoby trpící poruchou barvocitu a dyslexií. Jedná se o systém kontaktních čoček nebo brýlových skel poprvé zavedený ve Velké Británii v roce 1996. Přestože nejde o univerzální metodu, velké procento nositelů udává zlepšení při rozlišování barev nebo textu. Mnohým z nich užívání zabarvených čoček poskytuje nový rozměr vnímání světa nebo možnost vykonávat zvolené povolání.

    Více info o čočkách s barevným filtrem ZDE

     

    2) Protetické čočky

    Protetické (kosmetické) čočky se používají na různě poškozené oči buď vidoucí, nebo slepé. Pomocí protetických čoček je možné úspěšně řešit leukom, kolobom duhovky, aniridii, silný strabismus a další vady. Protetická čočka je vždy částečnou, nikoli dokonalou náhradou vlastní duhovky. Hlavní problém spočívá v tom, že protetická čočka má barevnou vrstvu na vnější straně oka, zatímco přirozená duhovka je uvnitř oka. Přes tento rozdíl lze s protetickou čočkou dosáhnout velmi dobrého efektu, takže při běžné kontaktní vzdálenosti je vada oka málo patrná či vůbec ne.

     

    Co je potřeba udělat pro získání protetické čočky - informace pro klienta


    1)      Zajít za očním specialistou – oftalmologem nebo optometristou

    Oční specialista Vám změří a vyšetří oko a vybere vhodnou čirou kontaktní čočku. Rovněž Vás naučí, jak s čočkou zacházet – nasazovat, vyjímat a seznámí Vás s její údržbou. Poté zašle výrobci objednávku, podle které se čočka vyrobí.

    2)      Výroba čočky

    Čočku lze zhotovit podle předlohy z fotografie. Pokud se rozhodnete pro tento postup, je třeba klasická barevná fotografie obou očí v měřítku cca 1:1. Před zrcadlem je nutno zkontrolovat shodu barvy na fotografii s barvou oka.

    Mnohem lepší výsledek barevné shody lze dosáhnout při osobní návštěvě. Výrobce má k dispozici celou řadu barevných čoček, které Vám může vyzkoušet přímo na oku. Vybere se nejvhodnější barevný odstín a čočka se případně doplní o strukturu duhovky a panenku. Zkoušení a výroba protetické čočky zabere přibližně polovinu dne. Hotovou čočku si ještě na místě vyzkoušíte a výrobce ji po zabalení a sterilizaci zašle Vašemu očnímu specialistovi.

     

    Další užitečné informace ohledně protetických čoček můžete nalézt na stránce http://www.zivotbezoka.cz/

    Seznam aplikačních středisek, s kterými spolupracujeme v České republice, naleznete ZDE. Například v Praze má velké zkušeností s aplikacemi protetických čoček pan MUDr. Filip Beránek z FN Motol.

    Seznam aplikačních středisek, s kterými spolupracujeme na Slovensku, naleznete ZDE. Například v Bratislavě má velké zkušenosti s aplikacemi protetických čoček paní Angelika De Rossi - Jelšová z Polikliniky Karlova Ves v Bratislavě.

     

    3 protet čočky.jpg

    Protetické čočky v praxi

    Na následujích fotografiích můžete posoudit efekt protetické čočky.

    Kosmetická čočka

    1-4.jpg

     

    Stenopeická čočka

    2-3.jpg