WILENS

 • Kontaktní čočky
 • Protetické a barevné čočky
 • Roztoky a doplňky
 • Aplikační střediska
 • Veterinární čočky
 • Pro odborníky - katalogové listy a formuláře
 • Zakázkové výrobky
 • Dotazník - hodnocení výrobků
 • Smluvní výroba - čisté prostory
 • Soutěž

  • Wilens soutěž

   Podmínky soutěže

   Sbírejte kupóny, které najdete v roztoku Optosoak, All Clean Soft, GP Multi, barevných kontaktních čočkách IRIS, měsíčních čočkách Bio-Optic a měsíčních čočkách D55.

    

  Aktuality

  Protetické a barevné čočky

  Barevné a "crazy" čočky

  S těmito čočkami se lze nejčastěji setkat v různých internetových obchodech. Původem jsou nejčastěji z Asie – J.Korea, Taiwan, Malaisie, kde se vyrábějí v obrovských množstvích. Kvalita je dnes obvykle na dobré úrovni. Tyto čočky více či méně úspěšně překryjí původní barvu oka a změní ji na jinou. Díky tomu si uživatel může vyzkoušet nový vzhled, zvýraznit přirozenou barvu svých očí nebo doplnit svůj převlek na maškarní ples o originální prvek. Kontaktní čočky jsou nejčastěji prodávány v balení po dvou kusech s měsíční dobou výměny, existují i jednodenní.

  Barevné čočky dodávané f. Wilens

   WILENS_IRIS2_3D500.jpgBarevné čočky IRIS jsou barevné měkké kontaktní čočky z osvědčeného materiálu Methafilcon A s 55% vody, který je pro oko velmi příjemný. Kontaktní čočky IRIS změní zcela barvu oka a přitom zachovávají přirozený vzhled duhovky. Efekt je patrný na tmavých i světlých očích, u světlých je změna výraznější.

  Čočky IRIS jsou baleny po 2 kusech, plánovaná výměna je po 1 měsíci, barvy modrá, zelená, oříšková, perlová a fialová v dioptriích až do -6,0! Jantarová a tyrkysová jsou pouze nedioptrické.

  Barevné čočky - IRIS.jpg


  Protetické a individuálně zabarvené čočky

  Protetické (kosmetické) čočky se používají na různě poškozené oči buď vidoucí, nebo slepé. Pomocí protetických čoček je možné úspěšně řešit leukom, kolobom duhovky, aniridii, silný strabismus a další vady. Protetická čočka je vždy částečnou, nikoli dokonalou náhradou vlastní duhovky. Hlavní problém spočívá v tom, že protetická čočka má barevnou vrstvu na vnější straně oka, zatímco přirozená duhovka je uvnitř oka. Přes tento rozdíl lze s protetickou čočkou dosáhnout velmi dobrého efektu, takže při běžné kontaktní vzdálenosti je vada oka málo patrná či vůbec ne.

  Protetické čočky se vyrábějí z čirých čoček za pomoci speciálních barev. Kresba má různou podobu: - pouze černá zornice - duhovka s čirým středem - duhovka s černou zornicí.

  Protetické čočky jsou zhotovovány individuálně podle potřeb pacienta. Vždy je nutná dobrá součinnost s kontaktologem, který zodpovídá za výběr vhodné čiré čočky. Tuto čočku pak naše firma obarví podle zaslaného vzoru, nejlépe však podle zdravého oka při osobní návštěvě.

  V případě potřeby Vám doporučíme zkušené kontaktology, kteří mají s protetickými čočkami bohaté zkušenosti.

  Kontakt: info@wilens.cz

   

  Co je potřeba udělat pro získání protetické čočky - informace pro klienta


  1)      Zajít za očním specialistou – oftalmologem nebo optometristou

  Oční specialista Vám změří a vyšetří oko a vybere vhodnou čirou kontaktní čočku. Rovněž Vás naučí, jak s čočkou zacházet – nasazovat, vyjímat a seznámí Vás s její údržbou. Poté zašle výrobci objednávku, podle které se čočka vyrobí.

  2)      Výroba čočky

  Čočku lze zhotovit podle předlohy z fotografie. Pokud se rozhodnete pro tento postup, je třeba klasická barevná fotografie obou očí v měřítku cca 1:1. Před zrcadlem je nutno zkontrolovat shodu barvy na fotografii s barvou oka.

  Mnohem lepší výsledek barevné shody lze dosáhnout při osobní návštěvě. Výrobce má k dispozici celou řadu barevných čoček, které Vám může vyzkoušet přímo na oku. Vybere se nejvhodnější barevný odstín a čočka se případně doplní o strukturu duhovky a panenku. Zkoušení a výroba protetické čočky zabere přibližně polovinu dne. Hotovou čočku si ještě na místě vyzkoušíte a výrobce ji po zabalení a sterilizaci zašle Vašemu očnímu specialistovi.

   

  Další užitečné informace ohledně protetických čoček můžete nalézt na stránce http://www.zivotbezoka.cz/

  Seznam aplikačních středisek, s kterými spolupracujeme v České republice, naleznete ZDE. Například v Praze má velké zkušeností s aplikacemi protetických čoček pan MUDr. Filip Beránek z FN Motol.

  Seznam aplikačních středisek, s kterými spolupracujeme na Slovensku, naleznete ZDE. Například v Bratislavě má velké zkušenosti s aplikacemi protetických čoček paní MUDr. Angelika De Rossi - Jelšová z Polikliniky Karlova Ves v Bratislavě.

   

  3 protet čočky.jpg

  Protetické čočky v praxi

  Na následujích fotografiích můžete posoudit efekt protetické čočky.

  Kosmetická čočka

  1-4.jpg

   

  Stenopeická čočka

  2-3.jpg